Впевнений початок у Берегові

Війна кардинально змінила наше життя, перевернула його з ніг на голову, багатьох охопило почуття невпевненості, відчуття страху за власне майбутнє. Це спостерігається і серед мам, які беруть участь у програмі Дім дитини «Впевнений старт» у Берегові, оскільки на початку війни елементи транскордонної програми, які виконувались в Україні, були призупинені. Незважаючи на те, що невизначеність зараз є частиною нашого життя, потреба в підтримці не зменшилась. Тому берегівський «Впевнений старт» під керівництвом Сільвії Перчі знову відчиняє свої двері для мам та їх малюків.

Протягом багатьох місяців усі іграшки та обладнання Дому дитини «Впевнений старт» були надані для підтримки внутрішньо переміщених осіб, а саме діточкам родин, які проживали у ліцеї імені Бетлена Габора та яким Сільвія проводила заняття до початку навчального року.

Проте з жовтня головне завдання «Впевненого старту» – проведення занять у звичайному режимі, тому, як співробітниця проекту, так і іграшки повернулися на свої звичайні місця. На жаль, зміни не оминули і склад групи Дому дитини «Впевнений старт». У лютому заняття ще відвідувало 15 мам, з яких залишились у Берегові тільки семеро, але вони, за словами Сільвії, вже з нетерпінням чекали зустрічі, продовження групових занять. Позитивне, що до групи долучились три мами, тож програма розвитку відновила свою діяльність із 13 дітьми, також кілька мам виявили бажання приєднатися до «Впевненого старту».

Сільвія розповіла, що завдяки підтриманню зв’язку із внутрішньо переміщеними матерями очікується, що у майбутньому і вони приєднаються до занять програми розвитку. Попри те, що з початку війни групові заняття не проводились, Сільвія піклувалася про мам-учасниць «Впевненого старту». Щотижневі спілкування по телефону або онлайн, допомогли мамам впоратися з важкими емоціями, побороти стресові ситуації, адже спілкування, поради та рекомендації спеціаліста в таких складних життєвих обставинах були точкою опори для них.

Змінилися й умови, характер та зміст соціальної роботи. Повітряні тривоги, відсутність чоловіків збільшують відчуття тривоги, що негативно впливає на всіх. Крім того, через збільшення інфляції, матері, які й так перебувають у складних соціальних обставинах, навіть докладаючи максимальних зусиль, не можуть забезпечити все те, що є необхідним для виховання своїх дітей. Важливим було відновити роботу й тому, оскільки увага патронажної сестри, педіатра та інших спеціалістів у сфері розвитку дітей Дому дитини «Впевнений старт» поєднуються з турботою до дитини та мами.

Але восени розпочались не тільки заняття з дітьми. Благодійний фонд «Закарпатський центр розвитку та консультацій «Едванс», який є виконавцем проекту в Україні, відновило також виїзні консультації до населених пунктів Берегівщини, в рамках яких надаються рекомендації стосовно догляду малюків. Під керівництвом акушера-гінеколога Елеонори Боднар наші колеги протягом трьох тижнів відвідали села Велика Бийгань, Бадалово та Яноші, де мами із захопленням слухали поради спеціалістів. У своїй доповіді пані Елеонора підкреслила важливість проходження регулярних профілактичних обстежень у гінеколога, роз’яснила проблемні питання, більш того, після виїзної консультації кілька жінок записалися на профогляд.

Таким чином, незважаючи на те, що ситуація в охопленій війною країні не проста, необхідність продовження проекту повністю обґрунтовано потребами учасників занять та консультацій.

Проєкт «Дім дитини «Впевнений старт» – програма транскордонного співробітництва» (HUSKROUA/1901/8.2/0061), що виконується Благодійним фондом «ЗЦРК «Едванс» у співпраці з Угорською екуменічною службою допомоги, має на меті покращення стану здоров’я родин, в яких виховуються малюки віком 0-3 років, шляхом надання консультацій, впровадження досвіду угорського партнера та розширення послуг Дому дитини «Впевнений старт» на території Берегівщини.

Територія виконання проєкту: м. Берегово та с. Яноші Берегівського району
Загальна сума проєкту: 334 284,19 EUR
Термін реалізації: до 31 травня 2023 року.
Вебсторінка проєкту: https://huskroua-cbc.eu/
Номер проєкту: HUSKROUA/1901/8.2/0061
Проєкт виконується в рамках програми ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Схожі записи